O FirmieFirma „SALPOMIAR” powstała w 1997 roku w ramach restrukturyzacji Kopalni Soli "Wieliczka". Wtedy spółkę cywilną założyli pracownicy Oddziału Pomiarów i Automatyki Kopalni Soli. Od lipca 2013 r. firma prowadzona jest pod nazwą SALPOMIAR Andrzej Gabryś.

Wykonujemy pomiary instalacji i urządzeń elektrycznych dla firm, instytucji i klientów indywidualnych. Świadczymy obecnie usługi w zakresie pomiarów odbiorczych, okresowych i eksploatacyjnych urządzeń elektro- energetycznych (transformatory, silniki, rozdzielnie, kable), automatyki zabezpieczeniowej, ochrony przeciwporażeniowej, instalacji odgromowych.

Większość tych usług wykonujemy na rzecz Kopalni Soli "Wieliczka", jednak zaistnieliśmy już na rynku wielickim i jesteśmy otwarci na klientów z zewnątrz.

SALPOMIAR to firma specjalistyczna posiadająca potencjał ekonomiczny i techniczny, zapewniająca fachowość i solidność wykonywanych usług.

Dysponuje nowoczesnym sprzętem pomiarowym. Pracownicy mają niezbędną wiedzę, duże doświadczenie i sprawdzili się jako doskonali fachowcy w pracach prowadzonych w Kopalni Soli, która jest Zakładem Górniczym i podlega dodatkowo zaostrzonym przepisom w dziedzinie utrzymania ruchu elektrycznego.

Posiadamy uprawnienia budowlane, dozoru górniczego oraz SEP do 15kV.


Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego
"Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm",
udzieloną przez PFR SA.